Extreem fraaie 1971 Lamborghini Miura P400 S moet bij veiling minimaal € 1,5 miljoen opleveren

1971 Lamborghini Miura P400 S

Extreem fraaie 1971 Lamborghini Miura P400 S moet bij veiling minimaal € 1,5 miljoen opleveren. Wat vind jij van deze Italiaanse supercar?

1971 Lamborghini Miura P400 S

Weinig is fraaier dan de pure schoonheid van een ongerepte 1971 Lamborghini Miura P400 S by Bertone. En een zorgvuldig gerestaureerd, bare-metal exemplaar, dat oorspronkelijk eigendom was van een 19-jarige Iraanse studente die in de jaren ’70 naar de universiteit van Berkeley, Californië, ging, gaat onder de hamer. Bied jij mee?

De prachtige bolide van Italiaanse makelij gaat deze maand onder de hamer bij een veiling van RM Sotheby’s. Het is een zeldzaam exemplaar – een van de ongeveer 50 stuks – dat valt in de late Series II “Transitional” P400 S-specificatie, wat betekent dat het stijlkenmerken van de vroege modellen heeft – zoals smalle spatborden en de kenmerkende “wimpers” rond de koplampen – terwijl er ook sportieve mechanische verbeteringen zijn die van de Miura een betere auto maakten.

Als gevolg hiervan heeft deze P400 S – zoals RM Sotheby’s opmerkt – “een versterkt frame met verbeterde luchtstroomventilatie voor zowel radiator- als motorruimtekoeling, grotere venturi Weber-carburateurs, gepoorte inlaatspruitstukken en cilinderkoppen, geventileerde SV-achtige remmen en CV gezamenlijke achterassen.”

Met dit in gedachte is de Miura die je hier ziet een zeer begeerlijke wagen, ongeacht de naakte metalen afwerking en stamboom. Met minder dan 26.000 kilometer op de teller, is er goed mee gereden, maar de auto is tevens goed onderhouden – ondanks enkele kleine incidenten die in de jaren ’70 plaatsvonden terwijl eigendom van de Iraanse student. Sindsdien is de ‘Lambo’ in zijn oude glorie hersteld door de Lamborghini Miura-specialist Jeff Stephan.

Deze 1971 Lamborghini Miura P400 S was overigens oorspronkelijk afgewerkt in “Grijs/Wit” over een volledig blauw interieur, maar dit is sindsdien weggepoetst om de naakte metalen behuizing eronder te onthullen. De auto wordt nu aangeboden in een onberispelijke staat die perfect is zoals het is, maar je kunt ‘m vanzelfsprekend ook opnieuw laten overspuiten tot een klassieke Lamborghini-tint.

Dit meesterwerk wordt op 14 augustus geveild en zal naar schatting tussen de € 1,5 miljoen en € 2 miljoen worden verkocht. Lees meer op de website van RM Sotheby’s.

1971 Lamborghini Miura P400 S

1971 Lamborghini Miura P400 S

1971 Lamborghini Miura P400 S

1971 Lamborghini Miura P400 S

1971 Lamborghini Miura P400 S

1971 Lamborghini Miura P400 S

1971 Lamborghini Miura P400 S

1971 Lamborghini Miura P400 S

1971 Lamborghini Miura P400 S

Fotocredits: Karissa Hosek – RM Sotheby’s

Laat een reactie achter