Prachtige 1991 Porsche 911 Reimagined by Singer wordt geveild

1991 Porsche 911 Reimagined by Singer veiling RM Sotheby's

Een prachtige 1991 Porsche 911 Reimagined by Singer wordt geveild door RM Sotheby’s en moet meer dan een miljoen euro ophalen.

1991 Porsche 911 Singer veiling RM Sotheby's

Een prachtig exemplaar van een Porsche 911 Reimagined by Singer Vehicle Design uit 1991 is ter veiling opgedoken via RM Sotheby’s. Het voertuig is onderdeel van de “Classic Study”-serie van restomod-groep Singer, die voortkwam uit het feit dat de maker zichzelf de vraag stelde: “Wat als het DNA van deze iconische sportwagen opnieuw werd bedacht voor de eenentwintigste eeuw?”

Het specifieke exemplaar in kwestie, bekend als de “San Juan Commission”, valt op als een bewijs van Singer’s vakmanschap en aandacht voor detail. Geïnspireerd door het levendige en exotische karakter van de hoofdstad van Puerto Rico, combineert deze auto het vertrouwde met het buitengewone. Van het Grand Prix White en Singer Racing Green exterieur – een knipoog naar de iconische 2.7 Carrera RS – tot het verbeterde chassis: elk aspect van dit voertuig is zorgvuldig overwogen.

Het hart van de San Juan Commission wordt gevormd door een met de hand gebouwde 4,0 liter zescilindermotor van Ed Pink Racing Engines, die 390 pk levert. Dankzij deze aandrijflijn sprint de auto in minder dan 3,3 seconden van 0 naar 100 km/u. Deze prestaties worden aangevuld met een handgeschakelde zesversnellingsbak, gekozen om een rijervaring te bieden die boeiend en puur is.

Het interieur is net zo indrukwekkend, met Recaro-sportstoelen bekleed met een unieke mix van leer, alcantara-suède en levendige stiksels die het exterieurkleurenschema van de auto weerspiegelen. Singer’s nauwgezette aandacht voor detail strekt zich uit tot onder meer het dashboard van koolstofvezel, lichtgewicht deurkaarten en een modern airconditioningsysteem.

Dit one-off exemplaar van Singer, waarop slechts 40 kilometer is gereden sinds de restauratie en op het moment van schrijven, zal naar schatting tijdens de komende ModaMiami-veiling van RM Sotheby’s voor maar liefst $ 1.500.000,- worden verkocht.

Foto’s: RM Sotheby’s

Laat een reactie achter