Ultra-zeldzame Porsche 918 Spyder moet op veiling ruim 2,3 miljoen dollar opbrengen

2015 Porsche 918 “Weissach” Spyder veiling RM Sotheby's

Een ultra-zeldzame 2015 Porsche 918 “Weissach” Spyder moet op de veiling van RM Sotheby’s ruim 2,3 miljoen dollar opbrengen.

2015 Porsche 918 "Weissach" Spyder veiling RM Sotheby's

Al tientallen jaren staan Porsche-auto’s synoniem aan hoge prestaties. Dit nieuwe jaar wordt wat dat betreft mooi afgetrapt, aangezien er een ultra-zeldzame Porsche 918 Spyder bij Sotheby’s wordt geveild.

De auto in kwestie staat bekend als een van de beste supercars gedurende deze eeuw gemaakt en hij beschikt tevens over een uniek kleurenschema, het “Psychedelic Design”.

Sotheby’s noemt deze auto “misschien wel de beste en meest rijkelijk gespecificeerde 918 Spyder die er bestaat.” Met een kleurenschema van PTS Rosso Corsa lakwerk met wit gelakte Magnesium wielen en Indian Red leer, is deze auto de enige “Psychadelic Design” 918 Spyder die voor de Europese markt is gebouwd. De auto wordt ter veiling aangeboden door de eerste en enige eigenaar die minder dan 800 km met de auto heeft gereden.

Als een van de slechts drie 918 Spyders met de “Psychdelic Design”-kleurstelling, is dit de enige auto die in het wit is afgewerkt met Paint-to-Sample Rosso Corsa. Porsche staat bekend om zijn opvallende kleurstellingen en kleurenschema’s, en niets is meer opvallend dan dit “hippie”-kleurenschema.

Naast de psychedelische lak is het de exclusiviteit van de auto die hem onderscheidt van anderen. Met slechts 918 exemplaren gebouwd van het 918 Spyder-model, werd deze auto, genummerd 680, afgeleverd in januari 2016. Terwijl de meeste 918’s een vinylfolie kregen onder het Weissach-pakket, werd deze gespoten. De kleuraanpassing maakt altijd indruk om omstanders, met zijn verder witgeverfde magnesium Weissach-wielen en zilveren remklauwen, racenummer 8 op de deuren en motorkap, en zelfs discrete Martini Racing-badges op de onderste achterspatborden.

Net zo indrukwekkend is het interieur met op maat gemaakte rode lederen bekleding en contrasterende witte biezen op de stoelen, terwijl de kofferbak en de firewall zijn geaccentueerd met zwart gewatteerde stof. De opties vertegenwoordigen in totaal een waarde van ruim $192.000, bovenop de oorspronkelijke kosten van $860.000 voor het voertuig.

Het vermogen van de auto is afkomstig van een 608 pk sterke 4,6-liter V8-motor met elektromotoren aan de voor- en achterkant, waardoor de auto een gecombineerd vermogen van 887 pk krijgt. Hij accelereert van 0 naar 100 km/u in 2,2 seconden en heeft een topsnelheid van 340 km/u.

De uiterst zeldzame 2015 Porsche 918 “Weissach” Spyder gaat naar de Sotheby’s Sealed-veiling, die eindigt op 20 januari 2024 en naar schatting ruim 2,3 miljoen dollar zal opbrengen.

Fotocredits: RM Sotheby’s

Laat een reactie achter