Deze extreem zeldzame 1998 Lamborghini Diablo SV Roadster ging onder de hamer

1998 Lamborghini Diablo SV Roadster veiing

Deze extreem zeldzame 1998 Lamborghini Diablo SV Roadster is geveild door RM Sotheby’s. Het is een van slechts twee exemplaren.

RM Sotheby’s heeft via het Sotheby’s Sealed-platform een uiterst zeldzaam exemplaar van de 1998 Lamborghini Diablo SV Roadster geveild. Met de specificaties in kwestie, gaat het hier om een van de slechts twee ter wereld. Het is dus niet gek dat deze vrijwel unieke bolide wordt beschouwd als een van de meest gewilde Diablo’s.

Specificaties die de Lamborghini Diablo SV Roadster uit 1998 tot een van de twee maken, zijn onder meer de aandrijflijn met achterwielaandrijving, het afneembare dak en de opvallende SV-stijl. Het voertuig werd aanvankelijk besteld door Touring Auto uit Milaan en heeft een behoorlijk rijke geschiedenis, omdat hij eigendom was van verschillende gerenommeerde Lamborghini-verzamelaars. De auto is zorgvuldig onderhouden en biedt nu een zeldzame kans voor verzamelaars om een van de meest exclusieve straatlegale Lamborghini’s van het moderne tijdperk te verwerven.

Dit specifieke model is de belichaming van Lamborghini’s technische bekwaamheid en vertegenwoordigt de laatste versie van de achterwielaangedreven, twaalfcilinder Diablos, uitgerust met een handgeschakelde versnellingsbak. De prachtige Roadster Giallo-afwerking over het Nero “Torpedo” Alcantara-interieur accentueert het unieke karakter van de auto nog meer. Het voertuig is rijkelijk uitgerust met koolstofvezeldetails, een hefsysteem voor de voorwielophanging en een achtervleugel. Wat de authenticiteit betreft, wordt de Diablo ondersteund door een Lamborghini Polo Storico-certificaat van oorsprong en het originele garantieboek.

De Lamborghini Diablo, een geesteskind van Chrysler en later ontwikkeld onder Audi, ontpopte zich als een cultureel icoon dat zijn fysieke vorm overstijgt en een symbool werd van uitmuntende auto’s. Vooral de SV Roadster-variant valt op als een zeldzaam juweeltje. Dit model combineert de beste eigenschappen van de VT Roadster met het ontwerp van de SV coupé, waardoor een opwindende rijervaring met open dak ontstaat.

Het hart van de SV Roadster is de 5,7 liter V-12-motor, die 530 pk en 605 Nm koppel levert. Met name het model uit 1998 kende voor die tijd aanzienlijke verbeteringen, waaronder een nieuw elektronisch fasebeheersysteem en verbeterde remmogelijkheden. Deze verbeteringen, samen met het elektronische hefsysteem voor de ophanging, onderstreepten de mix van prestaties en functionaliteit van de auto.

Ondanks de overweldigende aantrekkingskracht werd het SV Roadster-project stopgezet vanwege financiële beperkingen en strategische verschuivingen binnen Lamborghini, waardoor een erfenis achterbleef van “wat had kunnen zijn”. De auto, aangeboden via het Sotheby’s Sealed-platform, met chassis WLA12960, is een bewijs van de allure van het model en is speciaal op verzoek geproduceerd door een Lamborghini-liefhebber.

Tegenwoordig geldt deze Diablo SV Roadster als een van de zeldzaamste Lamborghini’s ooit geproduceerd, wat kan worden beschouwd als een echte eenhoorn in de autowereld. Met zijn onberispelijke staat, rijke historie en iets minder dan 43.000 kilometer op de teller vertegenwoordigt deze auto een graal van een verzamelobject dat de roemruchte geschiedenis van Lamborghini illustreert.

Een bod uitbrengen op de 1998 Lamborghini Diablo SV Roadster via de officiële site van Sotheby’s Sealed is niet meer mogelijk. De opbrengst van de veiling is vooralsnog onbekend, waarbij de opmerking moet worden gemaakt dat ook de geschatte opbrengst alleen op aanvraag beschikbaar was.

Fotocredits: Sotheby’s Sealed – RM Sotheby’s

Laat een reactie achter