1970 Porsche 917 K uit Steve McQueen’s ‘Le Mans’ naar veiling

1970 Porsche 917 K - Steve McQueen 'Le Mans' veiling

De 1970 Porsche 917 K uit Steve McQueen’s film ‘Le Mans’ wordt geveild. De auto werd gereden door Mike Hailwood en David Hobbs tijdens de opnamen.

De prachtige Porsche 917 K uit 1970, die naast Steve McQueen schitterde in de filmklassieker Le Mans, gaat onder de hamer bij veilinghuis RM Sotheby’s.

Voorafgaand aan zijn debuut op het witte doek, ging de vintage racewagen nog in zijn productiejaar het circuit op, bestuurd door Mike Hailwood en David Hobbs van JW Automotive Gulf Racing, waar de derde plaats werd behaald. Hierna ging de auto met pensioen. Na zijn verschijning tijdens de race, werd de auto herbouwd door Porsche en speelde hij samen met McQueen een grote rol in diens film Le Mans uit 1971, nadat de beroemde acteur had verzocht om de productie van de racefilm zo nauwkeurig en realistisch mogelijk te krijgen.

Zo’n 40 jaar later, in 2012, kocht de meest recente eigenaar de auto en werd hij zorgvuldig gerestaureerd tot zijn originele Le Mans-specificatie, met de nog altijd iconische Gulf-kleuren. Het proces werd uitgevoerd door de beroemde Europese raceautorestaurator Paul Lanzant, die toegang had tot veel van de originele NOS-componenten.

Voor degenen die geïnteresseerd zijn in het bezitten van dit iconische stukje autogeschiedenis: de Porsche 917 K uit de jaren 70 zal van 13 tot 14 augustus in Monterey, Californië worden geveild bij RM Sotheby’s. Je kunt meer informatie vinden op de veilingpagina. Bekijk hierboven de trailer van de film van Steve McQueen en vang een glimp op van de prachtige 1970 Porsche 917 K in actie.

Fotocredits: RM Sotheby’s

Laat een reactie achter