Deze prachtige 1973 Ferrari 365 GTB/4 Daytona Berlinetta gaat onder de hamer

1973 Ferrari 365 GTB/4 Daytona Berlinetta veiling

Deze prachtige 1973 Ferrari 365 GTB/4 Daytona Berlinetta gaat onder de hamer. De Italiaanse sportauto moet volgens RM Sotheby’s zeker € 650,000 ophalen.

Autoverzamelaars met diepe zakken opgelet, een Ferrari 365 GTB/4 Daytona Berlinetta uit 1973 gaat onder de hamer bij veilinghuis RM Sotheby’s. Verwachte opbrengst? Een tonnetje of zes-en-een-half!

Algemeen bekend als de Daytona dankzij Ferrari’s succes in de 24 Hours of Daytona-race van 1967, werd de 365 GTB/4 voor het eerst onthuld op de Parijse Autosalon van 1968 en daar werd hij zeer goed ontvangen. De Italiaanse autofabrikant verving de gebruikelijke zachte en gewelfde lijnen van zijn vorige modellen met een nieuwe hoekige en agressievere esthetiek. De auto droeg een 4,4-liter V12-motor met dubbele bovenliggende nokkenas, die een indrukwekkend vermogen van 352 pk voortbracht, wat zich vertaalde in een tijd van 0-100 km/u van slechts 5,4 seconden en een topsnelheid van 440 km/u – zelfs sneller dan de Lamborghini Miura.

Deze specifieke auto, met Amerikaanse specs, werd naar de VS geïmporteerd door Bill Harrag’s Modern Classic Motors in Reno, Nevada, totdat hij twee jaar later te koop werd aangeboden door Gran Touring Classics in Phoenix, Arizona. Na verschillende eigenaren in het land te hebben gehad, werd de auto uiteindelijk in 1988 verkocht aan Luca Antolini Ossi, die de auto terugbracht naar Italië. Hier werd de sportwagen eind jaren ’90 gerestaureerd, om vervolgens in de jaren 2000 in onderdeel uit te maken van twee andere Italiaanse collecties, totdat hij in 2017 zijn Ferrari Classiche-certificering ontving.

Voor geïnteresseerden: deze 1973 Ferrari 365 GTB/4 Daytona Berlinetta wordt op 15 juni geveild door RM Sotheby’s in Milaan en zal naar verwachting tot zo’n € 650.000,- opbrengen.

Fotocredits: RM Sotheby’s

Laat een reactie achter