Deze eenmalige McLaren F1 kan meer dan $ 20 miljoen opleveren

one-off McLaren F1 1998 veiling rm sotheby's

Deze one-off McLaren F1 uit 1998 kan meer dan $ 20 miljoen opleveren tijdens een RM Sotheby’s veiling. Ga jij een bod plaatsen op deze unieke McLaren?

Fotocredits: Patrick Ernzen –  Courtesy of RM Sotheby’s

De prachtige McLaren F1 heeft normaal gesproken geen introductie nodig, maar dit specifieke exemplaar – de 97e van de in totaal 106 gebouwde, en slechts één van de 64 gemaakte straatlegale modellen – is zeer speciaal. Chassis nr. 59 valt om meerdere redenen op, maar met name omdat het de enige auto is die de fabriek verlaat met onder meer een herziene koplampselectie.

Deze bijzondere McLaren F1 uit 1998 is de enige uitvoering van de Britse hypercar die de al even unieke BMW Z1-lampen heeft, destijds bedoeld om het probleem van de F1 op te lossen omtrent slechte verlichting ’s in het donker – iets wat je natuurlijk niet wilt hebben. Helemaal aangezien deze auto een ooit recordbrekende 390 kilometer per uur kan halen. Dankzij BMW’s lampen zie je ’s nachts goed vanuit de F1.

Het feit dat deze auto verder veilig aan de grond blijft plakken, is te danken aan hoe hij in de beginjaren regelmatig werd onderhouden door McLaren Special Operations, wat ertoe leidde dat hij werd uitgerust met de gewilde High Downforce Kit. Een nieuwe set 18-inch velgen veranderde ook het uiterlijk van de auto in de beginjaren en is, naast de bodykit, nog altijd gemonteerd op de F1.

Met dat in acht genomen is dit een ongelooflijk speciale F1. Al deze kwaliteiten zijn echter subtiel gemaakt dankzij een tijdloos “Magnesium Silver” exterieur en een zwart Alcantara en lederen interieur.

Er staat slechts zo’n 26.400 kilometer op de teller, wat betekent dat de ongelooflijke BMW S70/2 V12-motor van de F1 – die 618 pk  produceert en in 3,2 seconden 100 km/u kan halen – in perfecte staat verkeert.

Toen de auto in de jaren ’90 uitkwam, moesten toekomstige eigenaren minstens $ 1.000.000 betalen voor het voorrecht om de ​​F1 te kunnen rijden. Anno heden zul je moeite hebben om een Mc Laren F1 exemplaar te vinden voor minder dan $ 15 tot $ 20 miljoen. Er werd een verkocht voor een record van $ 20,5 miljoen in 2021 en een andere ging voor $ 19,8 miljoen in 2019. Dit specifieke exemplaar zal waarschijnlijk meer opleveren gezien zijn herkomst binnen de F1-lijn.

Bekijk de one-off Mclaren F1 uit 1998 hieronder en kom meer te weten via de website van RM Sotheby’s, waar hij op 18-20 augustus wordt geveild.

Laat een reactie achter