Prachtige 1957 Ferrari 500 TRC Spider gaat onder de hamer

1957 Ferrari 500 TRC Spider RM Sotheby's veiling

Een prachtige 1957 Ferrari 500 TRC Spider gaat onder de hamer bij RM Sotheby’s. Er zijn slechts 19 exemplaren van deze sportwagen gemaakt.

Een bijzondere Ferrari 500 TRC Spider uit 1957 wordt binnenkort geveild bij RM Sotheby’s. De gerestaureerde raceauto, aangeboden uit de Oscar Davis Collection, is voorzien van Ferrari’s kenmerkende rode lak met zwart-witte details.

Ontworpen door Sergio Scaglietti, heeft de klassieke auto een Type 131 C tweeliter motor. Met slechts 19 geproduceerde exemplaren was de raceauto met open carrosserie het laatste voertuig met vier cilinders dat Ferrari produceerde. De auto is niet alleen in beperkte oplage verkrijgbaar, maar heeft ook een unieke geschiedenis, aangezien hij werd gereden tijdens de 24 uur van Le Mans in 1957 door Richie Ginther en François Picard. De sportbolibe werd daarnaast tevens bestuurd door Gaston Andrey op weg naar de SCCA E-Modified-kampioenschappen van 1958 en 1959. Zijn succesvolle racecarrière vergaarde in totaal 18 podiumplaatsen.

De 1957 Ferrari 500 TRC Spider wordt volgende maand geveild in Monterey, Californië, met een verwachtte opbrengst rond de € 9 miljoen. Ook de “beste Ferrari ooit gebouwd” zal tijdens deze veiling onder de hamer gaan.

Fotocredits: RM Sotheby’s

Laat een reactie achter