Lamborghini’s LM002 was de eerste super-SUV en dit exemplaar wordt geveild

1988 Lamborghini LM002 veiling RM Sotheby's

Lamborghini’s LM002 was de eerste super-SUV en dit exemplaar wordt geveild. De Lamborghini LM002 wordt 15 juni geveild bij RM Sotheby’s.

Terwijl de Urus momenteel verrassend veel in Nederland te zien is, kijken we nu naar Lamborghini’s LM002, de originele super-SUV. Deze bolide is zeldzamer, duurder, eigendom van een zeer diverse clientèle, heeft een militaire achtergrond en is onmiskenbaar zoveel toffer. En nu gaat er een zeer fraaie en goed gespecificeerde variant uit 1988 onder de hamer bij de veiling van RM Sotheby’s.

Door de LM002 te kopen, word je lid van een clubje eigenaren bestaande uit namen als Tina Turner, Sylvester Stallone, Keke Rosberg en Malcolm Forbes. De bijnaam ‘Rambo Lambo’ is niet gek, aangezien de LM0002 de originele monster-SUV is. Het is voor verzamelaars een van de meest gewilde Lamborghini’s ter wereld.

Er is echter meer dan alleen zijn dominante aanwezigheid. De auto beschikt bijvoorbeeld over een gemodificeerde V12-eenheid uit de Countach, die 444 pk levert en goed is voor 190 km/u. Niet heel snel, maar de auto weegt dan ook evenveel als een kleine planeet. Afhankelijk van het terrein kan worden gekozen voor tweewiel of 4WD, en 0-100 km/u wordt bereikt in iets minder dan acht seconden, wat niet slecht is gezien de rudimentaire aerodynamica van de LM002.

Dit specifieke model, een van de slechts 328 die in een periode van zeven jaar tussen 1986 en 1993 zijn gemaakt, is afgewerkt in “Dark Blue” met Lamborghini Taurus-symbolen en rode letters, en heeft een vintage crèmekleurig lederen interieur. In typische Lambo-vorm is het interieur luxueus en weelderig, met leer dat bijna elk contactpunt in de cabine omhult, naast details van hout die de deur, het dashboard en meer sieren.

Bekijk hieronder de Lamborghini LM002 en ontdek meer op de website van RM Sotheby’s. Er wordt geschat dat de auto tussen de € 225.000 EUR en € 275.000 moet opbrengen tijdens de veiling op 15 juni. Een alleszins schappelijk bedrag!

Fotocredits: RM Sotheby’s

Laat een reactie achter