Muhammad Ali’s 1970 Rolls-Royce Silver Shadow Convertible gaat onder de veilinghamer

Muhammad Ali's 1970 Rolls-Royce Silver Shadow

Muhammad Ali’s 1970 Rolls-Royce Silver Shadow Convertible gaat onder de veilinghamer. Ga jij een bod plaatsen op deze prachtige Britse klassieker?

Vorige maand ging de oude Alfa Romeo Spider van Muhammad Ali uit 1976 naar de veiling. Deze maand staat een ander model uit de auto-collectie van de bokslegende in de spotlight. Bied jij mee op deze Rolls-Royce Silver Shadow Convertible uit 1970?

Muhammad Ali kocht dit topmodel in december 1970 toen hij nog steeds bekend stond als Cassius Clay. De aankoop was mogelijk ter viering van het herwinnen van zijn boksvergunning (en paspoort) nadat hij weigerde zich bij het Amerikaanse leger te voegen tijdens de oorlog in Vietnam.

Een van de duurste Rolls-Royces in zijn tijd, was deze Silver Shadow Convertible voor eerst eigendom van Ali. Liefst zes jaar reed hij de bolide, totdat de auto een tweede eigenaar in de VS vond. De huidige eigenaar? Die komt uit Nederland!

De auto is overigens nooit volledig gerestaureerd en heeft nog steeds het grootste deel van zijn oorspronkelijke interieur. De klassieker heeft echter wel een kleurverandering ondergaan, naast een aantal belangrijke mechanische verbeteringen. Naast standaard documentatie wordt de auto tevens geleverd met een exemplaar van Clay’s tijdelijke rijbewijs en een fotoboek, inclusief een foto van Ali en Diana Ross met de Rolls-Royce buiten Caesar’s Palace.

Muhammad Ali’s Rolls-Royce Silver Shadow Convertible uit 1970 is nu te koop bij Bonhams. Hoe hoog wordt jouw bod?

1970 Rolls-Royce Silver Shadow

Post a Comment

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat we u de beste ervaring op onze website bieden.