Een schitterende 1915 Harley-Davidson 11-K Racer gaat deze maand onder de hamer

1915 Harley-Davidson 11-K Racer

Een 1915 Harley-Davidson 11-K Racer gaat deze maand richting de veiling. Ga jij een bod doen op deze prachtige Harley-Davidson motor?

Deze verbluffend mooie Harley-Davidson 11-K uit 1915 zal binnenkort op het veilingblok verschijnen in Monterey, Californië. Ontdekt in Argentinië, zal de motor naar verwachting tussen de $50.000 tot $60.000 moeten ophalen.

De 11-K-motor was de eerste speciaal gebouwde circuitracer van Harley-Davidson, zonder remmen, zonder versnellingen en zonder vering. Wel heeft hij een sterk afgestelde motor, inclusief open ventilatieopeningen bij de cilinders en een platte race-carburateur van Schebler. In die tijd verkochten de motoren voor zo’n $ 300. Nu moet hij dus iets meer opleveren.

Bij zijn ontdekking in Zuid-Amerika, ontbrak een groot deel van het frame, plus de zuiger en een stang waren gebroken. Herbouwd, beschikt de motor nu over een specifiek 11-K 1,25-inch race-inlaatspruitstuk, 1,25-inch uitlaatopeningen, one-year-only geporteerde cilinders, rocker towers, rockers met boven- en zij-oilers, aangehechte race-vorken met André-dempers en tot slot de originele wielnaven. De 3,5-liter racetank is trouwens een reproductie van het originele fabrieksitem, net als de kenmerkende oranje afwerking van de originele motor.

Voor meer informatie over deze prachtige Harley-Davidson 11-K uit 1915, volg je hier de veiling, die plaatsvindt van 23 augustus tot 25 augustus.

Laat een reactie achter