RM Sotheby’s gaat deze geweldige 1966 Jaguar E-Type Series Roadster 1 veilen

1966 Jaguar E-Type Series Roadster 1

RM Sotheby’s gaat een geweldige 1966 Jaguar E-Type Series Roadster 1 veilen. Startprijs? 250.000 Amerikaanse dollars..

De Jaguar E-Type, die zijn debuut maakte in 3,8-liter vorm in 1961, is een sensationele klassieke auto met vloeiende lijnen, een slank lichaam, 265 pk en een zeer indrukwekkende – voor zijn tijd – topsnelheid van 240 km/u. Een editie uit 1966 gaat nu onder de hamer.

Sir William Lyons bouwde met de hulp van Malcolm Sayer en Willam Heynes werkelijk een van de mooiste en tijdloze auto’s, ooit door Jaguar gemaakt. De Series 1 Roadster bevat alle toevoegingen van de eerste evolutie van de E-Type: een 4.2-liter motor, een volledig gesynchroniseerde versnellingsbak en meer beenruimte voor grotere bestuurders.

Deze specifieke auto voor de veiling is in schitterende staat, ondanks dat hij net iets minder dan 24.140 kilometer heeft gereden, en beschikt over een helder ‘triple black’ kleurenschema.

Een volledige restauratie op concoursniveau werd overigens uitgevoerd door Jaguar-specialist Shaun Saunders, om ervoor te zorgen dat de auto in topconditie is.

Het bieden begint weliswaar bij een flinke $ 250.000, maar deze E-Type wordt vaak beschouwd als de ultieme Jaguar-ervaring en biedt een rijsensatie die vrijwel onmogelijk is te repliceren in een andere klassieke auto.

Post a Comment